Zaslužena pobjeda košarkaša ilijaške Mladosti

1368

U derbiju desetog kola A-2 lige – grupa jug, domaći košarkaši sasvim zasluženo savladali su neugodnu ekipu gostiju iz Konjica.

Prvu četvrtinu, u kojoj je postignuto samo 22 koša, zasluženo su dobili gosti. No, u nastavku meča, a pogotovo u 2 i 3 četvrtini, terenom su dominirali domaći košarkaši i poslije treće četvrtine bilo je 51:39 za ilijaške „manekene“. Zadnju četvrtinu dobili su gosti sa 18:14, iskoristivši opuštenost domaćina ali to im je bilo dovoljno samo za častan poraz.

Vrijedi istaći dobro vođenje s klupe domaćeg trenera Ahmeta Pašalića, kome je ovo bio debi u timu Mladosti i koji je u ključnim trenucima meča znalački odradio posao.

Kod pobjednika najbolji su bili Vatreš, Dedović i Demir dok su se kod gostiju najviše pokazali E. Maksumić, Šehić i K.Hebibović.

Sportska dvorana u Ilijašu. Gledalaca oko stotinu. Mladost-Konjic 65:57 (9:13, 19:8, 23:18, 14:18).

Sudije: Pašalić, Helja, Islambegović (svi Zenica). Komesar: Samir Krđalić (Zenica). Igrač meča: Hajrudin Vatreš (Mladost).

Mladost: Bučuk 7, Smajlović 8, Vatreš 19, Hasanović, Kahriman, Heto, Dedović 10, Demir 11, Hasić, Kulović 3, Simon 7, Fazlić.

Trener:Ahmet Pašalić.

Konjic: Lizdo, Ramić 8, K.Hebibović 9, Šehić 15, E.Habibović 4, Hero, E.Maksumić 15, Kadić 6, A.Maksumić .

Trener:Enil Šoto.

Autor: Rešad Mamela