Rezime: 19. Memorijalni turnir „Hašim Spahić“ 2014

1175

Famos osvojio pobjednički pehar. Najbolji igrač Silajdžić, golman Mujagić, a strijelac Muhić.

U organizaciji  JOB Unija veterana Ilijaš,  na gradskom stadionu u Ilijašu, održan je 19.  Memorijalni turnir „Hašim Spahić“. Ove godine učestvovala su tri drugoligaša i prvoligaš Rudar iz Kaknja. U prvom polufinalnom meču igrali su Famos i Radnik (Hađići). U regularnom toku utakmice nije bilo pobjednika (2:2), a boljim izvođenjem penala finale je izborila ekipa Famosa.

U drugom susretu, a gdje su igrali domaćin Ilijaš i Rudar, također nije bilo pobjednika za 90. minuta igre (0:0), a prilikom izvođenja penala uspješniji su bili igrači Ilijaša koji su pobijedili 3:1. Junak meča bio je golman Ilijaša, Nedim Silajđić koji je odbranio čak tri penala igračima Rudara.

Drugi dan turnira, u meču za treće mjesto Rudar je pobijedio Radnik rezultatom 3:0, a zgoditke su postigli Muflizović, Pipo i Sikira.

U finalnom meču koji je pratilo preko petsto ljubitelja nogometa Famos iz Hrasnice bio je bolji od domaćina turnira, ekipe Ilijaša i slavio rezultatom 2:1. Golove za Famos postigao je  Muhić u 60. i 85. minuti, dok je pogodak za Ilijaš postigao Nekić u 39. minuti.

Po završetku finalnog meča uslijedilo je proglašenje pobjednika i dodijela priznanja najboljim ekipama i pojedincima.

Za najboljeg igrača turnira proglašen je Nedim Silajdžić iz ekipe Ilijaša, najbolji strijelac je Haris Muhić iz ekipe Famosa, najbolji golman je Edin Mujagić iz ekipe Rudara, a ekipa Radnika dobila je pehar za najbolje fer i sportsko ponašanje.

Ukoliko smatrate da sadržaj objavljen na portalu Breza-x.com krši Vaše autorsko, lično ili drugo pravo ili interes, možete zahtijevati objavu odgovora ili ispravke. Slučaj će biti u najkraćem roku razmotren, a sporni sadržaj biće uklonjen ili ispravljen odmah po eventualnom ustanovljenju istinosti sadržaja žalbe. Sve pritužbe i prigovore možete slati na e-mail adresu brezax2012@gmail.com. Materijal poslat na ovu e-mail adresu će se smatrati pravovaljanim. Svi drugi oblici prigovora neće se smatrati relevantnim i portal Breza-x.com nema obavezu postupiti po istim.