Kick box club “Spartak” Breza učestvovao na Evropskom kup-u u kickboxingu u Sarajevu

642

Nakon dva dana takmičenja na Ilidži je završen Evropski kup u kickboxingu.

Na ovom sportskom događaju, koji je uvršten i u zvanični kalendar Svjetske kickboxing asocijacije koja broji preko 120 članica na svih pet kontinenata (WAKO), učestvovala su čak 962 borca iz 16 zemalja.

Kick box club “Spartak” Breza predstavljalo je pet takmičara gdje su osvojili 5 medalja, dva zlata, dva srebra i jednu bronzu.

– Adem Karamović – jedna zlatna i jedna srebrena medalja.
– Zanna Albinović – jedna zlatna medalja.
– Amin Kadrić – jedna srebrena medalja.
– Dino Alić – jedna bronzana medalja,
– Faris Salkić – bez medalje.

Najuspješnija je bila Hrvatska sa osvojene 34 zlatne medalje, a na drugom mjestu BiH, koja je osvojila 30 zlatnih medalja. Naši borci osvojili su i po 53 srebrene i bronzane medalje. Na trećem mjestu je Bugarska sa 29 osvojenih zlatnih medalja. Na Evropskom kupu učestvovale su još reprezentacije Mađarske, Srbije, Austrije, Crne Gore, Slovenije, Sjeverne Makedonije, Moldavije, Slovačke…

Ukoliko smatrate da sadržaj objavljen na portalu Breza-x.com krši Vaše autorsko, lično ili drugo pravo ili interes, možete zahtijevati objavu odgovora ili ispravke. Slučaj će biti u najkraćem roku razmotren, a sporni sadržaj biće uklonjen ili ispravljen odmah po eventualnom ustanovljenju istinosti sadržaja žalbe. Sve pritužbe i prigovore možete slati na e-mail adresu brezax2012@gmail.com. Materijal poslat na ovu e-mail adresu će se smatrati pravovaljanim. Svi drugi oblici prigovora neće se smatrati relevantnim i portal Breza-x.com nema obavezu postupiti po istim.