BiH u sjedećoj odbojci u polufinalu

1277

Na Svjetskom prvenstvu u sjedećoj odbojci koje se igra u Poljskom gradu Elblagu , reprezentacija Bosne i Hercegovine danas je u četvrtfinalnom meču bila bolja od selekcije Njemačke i pobijedila 3:1 (25:21, 25:21, 18:25, 25:23). Do zaslužene pobjede i plasmana u polufinale BiH odbojkaški predvođeni selektorom Mirzom Hrustemovićem, došli su poslije kvalitetne partije i velike želje za pobjedom. Prva dva seta bili su naši igrači puno boljii poveli su sa 2:0, u trećem setu došlo je do malog opuštanja u igri, mislima su igrači već bili u polufinalu, a to su iskoristili Njemački igrači i dobili taj set. U četvrtom setu dosta izjednačena igra, puno neizvjesnosti, no u finišu seta naši reprezentativci Jusufović, Hamzić, Medić, Delalić, Alibašić ponovo pokazuju svoju snagu i dobijaju set rezultatom 25:23 i slave sa 3:1 za plasman u polufinale SP. Naša reprezentacija sutra (petak) u 13:15 sati igra polufinalni meč protiv odlične selekcije Egipta, koji je danas u polufinalu pobijedio  Kinu sa 3:1.