Rezime 22. kola druge lige Centar

1281

Ovog vikenda igrani su mečevi 22. kola druge lige Centar, koji su donijeli nekoliko izuzetno zanimljivih  mečeva. Bio je ovo vikend u kome se je možda već odlučilo o novom članu prve Federalne lige, ali i o putnicima u Kantonalnu ligu. Vodeće ekipe na tablici, koje vode mrtvu trku za plasman u prvu Federalnu ligu, imale su priliku da pokažu svoju pravu vrijednost. Lider na tablici, ekipa  „romantičara“ sa Drine, na izuzetno teškom gostovanju kod ekipe Pobjede na Tešanjki, demonstriralo je svoju moć i znanje. Goražde je ovaj meč odigralo sjajno, slavili su visokim rezultatom (1:5), a osim pet postignutih golova, impresionirali su oko 400 gledalaca svojom borbenošću i požrtvovanjem tokom svih 90. minuta meča. Sigurno da su Zejnilhodžić, Drljević, Džafić, Isaković, Ćulov, novim trijumfom pokazali da tim Goražda ima samo jedan cilj, povratak u društvo prvoligaša FBiH. Druga dva kandidat za titulu, ekipe Toška iz Tešnja i Visočka Bosna u međusobnom okršaju igrali su derbi kola u Tešnju. Bio je ovo meč gdje navijači oba rivala nisu vidjeli ni jedan pogodak i sigurno da neriješen rezultat (0:0), u ovom trenutku ne odgovara ni jednom timu, nego je najviše profitirala ekipa Goražda. Ekipa Borca iz Jelaha, koja iz drugog plana čeka priliku da iskoristi kiks vodečih momčadi i ozbiljno se uključi u borbu za titulu, u ovom kolu gostovala je u Maglaju, kod ekipe Natrona. Borac je vrlo brzo poveo sa 2:0, ali onda je, na žalost svih pravih ljubitelja nogometa, meč prekinut u finišu prvog poluvremena zbog napada domačeg igrača na sudiju. Nema sumnje da će gosti slaviti službenim rezultatom (0:3), ali ostaje žalost zbog najnovijih nemilih scena na BiH terenima. Ipak, što se tiče borbe za opstanak u drugoligaškom društvu, ekipa Stupčanice iz Olova gostovala je u Župči. Domaći igrači morali su da se pred svojim navijačima iskupe za težak poraz (0:4) u prošlom kolu u Goraždu i krenuli su od prvog minuta ofanzivno. Nije bilo pogodaka u prvom poluvremenu, ali u nastavku su Suljagić i Budić dva puta matirali golmana Zimića i ekipi Stupčanici donijeli nove problemeje oko opstanka u ligi. Posljednje plasirani Rudar doživio je još jedan, očekivani, poraz (1:3) u Vitkovićima. Ekipa Azota lako je, bez većih problema, ubilježila novu pobjedu i na svoj konto dodala tri nova boda.

Rezultati 22. kola

Tošk – Bosna 0:0, Pobjeda – Goražde 1:5, Mladost – Stupčanica 2:0, Natron – Borac 0:2 prekid, Famos – Krivaja 0:0, Azot – Rudar 3:1, Radnik – Usora 2:0, Ilijaš – Hrid nije igrano.

Poredak na tabeli: 1. Goražde 47,  2. Bosna 44,  3. Tošk  42,  4. Borac 42, …. 13. Ilijaš 24,  14. Stupčanica 17, 15. Hrid 12 16. Rudar 9 bodova.

Ukoliko smatrate da sadržaj objavljen na portalu Breza-x.com krši Vaše autorsko, lično ili drugo pravo ili interes, možete zahtijevati objavu odgovora ili ispravke. Slučaj će biti u najkraćem roku razmotren, a sporni sadržaj biće uklonjen ili ispravljen odmah po eventualnom ustanovljenju istinosti sadržaja žalbe. Sve pritužbe i prigovore možete slati na e-mail adresu brezax2012@gmail.com. Materijal poslat na ovu e-mail adresu će se smatrati pravovaljanim. Svi drugi oblici prigovora neće se smatrati relevantnim i portal Breza-x.com nema obavezu postupiti po istim.