OK „Breza 1934“ – HŽOK Široki Brijeg 2:3

1307

Sala osnovne škole „Enver Čolaković“ u Brezi. Sudije: Minela Mešić (Sarajevo) i Aldin Prguda (Sarajevo). Delegat: Miralem Pajić (Breza).

OK „Breza 1934“- HŽOK Široki Brijeg 2:3 (22:25, 12:25, 26:24, 25:16, 13:15).

Igračica meča: Barbara Lasić (HŽOK Široki brijeg).

OK „Breza 1934“: Frljak, Begić, Zilić, Kadrić, Avdukić, Dž. Čosić, Hubić, Ratkoceri, N. Čosić, Zukić, Lakić, Herić. Trener:Admir Selimović.

HŽOK Široki Brijeg: Grbešić, Crnjac, Šudić, Klišanin, Soko, Lasić, Karačić, Galić, Skoko, Mašušić, Grubešić. Trener:Karla Barač.

U sjajnoj odbojkaškoj predstavi koja je trajala 130 minuta domaće odbojkašice neočekivano su poražene od ekipe iz Širokog brijega.Iako su u prvom setu imale i po 5,6 poena prednosti to brezankama nije bilo dovoljno da dobiju set, a u drugom setu u domačoj ekipi ništa nije štimalo,nije bilo očekivanog bloka, servisa, prijema, smeća, i gošće su zasluženo povele 0:2 u setovima. U trećem i četvrtom setu brezanske „malene“ zaigrale su mnogo kvalitetnije i borbenije, uspjele su izjednačiti na 2:2. U tajbreku viđena je prava drama na parketu, ekipe su se smjenjivale u vodstvu ali više sportske sreće imale su gošće i rezultatom 13:15 osvojile peti set i izborile važnu pobjedu. Kod domaće ekipe najbolje su bile Kadrić, Zilić i Herić a kod gošći su Lasić, Galić i Mašušić.