Odigrani mečevi 18. kola druge lige Centar

1351

Ovog vikenda na programu su bili mečevi 18. kola druge lige Centar, a koji su donijeli nekoliko neočekivanih rezultata, dosta pogodaka i promjenu na vrhu tabele. Naime, do ovog kola vodeće Goražde je neočekivano, pognute glave napustilo teren zbog pobjede Famosa. Domaći Famos je slavio minimalnim rezultatom 1:0 i na taj način znatno pomogao ostalim ekipama koje se bore za vrh tabele. Kiks „romantičara sa Drine“ najbolje su iskoristili igrači visočke Bosne koji su zgodicima Čabaravdića u dva navrata i Mahmića, lahko slavili na „vrućem“ terenu u Maglaju, protiv Natrona 3:0 i zasjeli na vrh tabele. I ekipa Toška u ovom kolu slavila je visoku pobjedu, 5:1 protiv Mladosti iz Župče. Sigurno da domaćini nisu ni u snu očekivali ovako visoku pobjedu protiv ekipe koja je do ovog kola primila veoma malo golova. U ovom susretu Mladost je nastupila bez čak 5 standardnih igrača, što ne umanjuje nimalo zaslužen trijumf domaćina. Strijelci za domaće bili su Suljić, a po dva pogotka dali su Skomorac i Nuhanović, dok je počasni pogodak za Mladost postigao  Tarik Mamela.

Ekipa Rudara iz Breze u veoma važnom meču, u borbi za opstanak u ligi, čekala je ekipu Krivaje koja je dobro startala u nastavku prvenstva. Iako su iz tabora Rudara najavljivali pobjedu, to se ipak nije desilo. Gosti su zasluženo slavili sa 3:1 i šanse Rudara iz Breze za opstanak u ligi sveli na minimum. U komšijskom derbiju Usora – Borac viđeno je čak 5 pogodaka (2:3). Iako je domačin vodio prvo poluvrijeme rezultatom 2:0, u nastavku meča gosti iz Jelaha zaigrali su kao u „transu“, postigli 3 pogotka i odnijeli sva tri boda kući.

Rezultati 18. kola

Ilijaš – Pobjeda 2:1, Tošk – Mladost 5:1, Usora – Borac 2:3, Rudar – Krivaja 1:3, Azot – Stupčanica 1:1, Famos – Goražde 1:0, Natron – Bosna 0:3, Radnik – Hrid igra se 26.marta.

Poredak na tabeli

1. Bosna 37, 2. Goražde 35, 3 .Tošk 35, 4. Borac 32, 5. Pobjeda 29, 6. Natron 29, 7. Famos 25, 8. Radnik 25 i  meč manje, 9. Usora 25, 10. Mladost 24, 11. Azot 23, 12. Krivaja 21, 13. Ilijaš  20, 14. Stupčanica 15, 15. Hrid 12 i meč manje, 16. Rudar 9 bodova.