Na turniru “Striježevo 2024” nastupilo 12 ekipa

Prvo mjesto osvojila ekipa "General Logistics Striježevo"

1275

U općini Vareš u naselju Striježevo, na idealnom travnatom terenu, po lijepom vremenu, uz prisustvo velikog broja ljubitelja nogometa iz Breze, Vareša, Visokog, Ilijaša, Kaknja održan je tradicionalni malonogometni turnir malom fudbalu, a koji ima višedecenijsku tradiciju.

Izuzetno bogat nagradni fond i sjajni uslovi za igru, a gdje se je završnica turnira igrala pod svjetlošću reflektora, bio je pravi magnet da 12 ekipa koje su nastupile iz brojnih mjesta pružile maksimum znanja, borbenosti, požrtvovanja što je oduševilo prepuno gledalište u kome je bilo preko hiljadu ljubitelja nogometa, koji su uživali u sjajnim akcijama, izvanrednim udarcima i prekrasnim zgodicima za RTV špice.

Poslije mečeva u grupama igrani su mečevi četvrtfinala u kojima su najuspješnije ekipe General Logistics Striježevo, Centar Pošta Zenica, Budoželje i Vardište osigurale plasman u polufinalu. U izuzetno zanimljivim polufinalnim mečevima prvo je Vardište je nakon penala eliminisala Budoželje, a u drugom polufinalu General Logistics Striježevo rezultatom 4:1 savladao Centar Pošta Zenica. U meču za treće mjesto izvodili su se penali u kojima je Centar Pošta Zenica bio uspješniji od ekipe Budoželje i na taj način osvojio treće mjesto i nagradu od 300 KM, pehar i diplomu. U sjajnom finalnom meču koji je oduševio prepuno gledalište General Logistics Striježevo je upisao pobjedu rezultatom 3:2 protiv ekipe Vardište te na taj način osvojio prvo mjesto,novčanu nagradu u iznosu od 2.200 km, pehar i diplomu, dok je poraženi finalista tim Vardište osvojio 600 km, pehar i diplomu.

Specijalni žiri za najboljeg golmana izabrao je Faruka Brkića, a najboljim igračem proglašen je Muhamed Ahmiš a svaki od njih dobio je po 100 km.

Sve čestitke organizatoru turnira koji je svim učesnicima turnira, brojnim gostima i ljubiteljima nogometa omogućio da uživaju cijelim tokom turnira koji je trajao od 14 do 22 sata.