Mladost (Župča) – Tošk (Tešanj) 1:3 (1:0)

1138

Nogometni „topnici“ iz Tešnja još jednom su obradovali svoje navijače i u okviru derbija 11. kola druge lige Centar savladali ekipu Mladosti iz Župče, sasvim zasluženo rezultatom 3:1. Cijeli tok meča Tošk je bio mnogo bolji rival, a osim tri postignuta gola, igrači iz Tešnja stvorili su još najmanje četiri, pet kolosalnih prilika koje nisu realizovali Suljić u 17, Bašić 24, Nuhanović 39 i 83, Hasanbašić 64 minuti kada je i vratar Mladosti, sjajni Selimović reagovao fantastično i spasio svoju mrežu. Mladost je povela u 8 minuti kada je Okanović glavom sa nekih 6,7 metara savladao nemoćnog Bejzića. U nastavku meča TOŠK je dominirao i već u 55 minuti euro gol Bašića, udarcem glavom sa 7,8  metara za poravnanje 1:1. U 74 minuti TOŠK dolazi u vodstvo prekrasnim pogotkom kapitena Hankića koji je sa nekih dvadesetak metara pogodio lijevi donji ugao golmana Selimovića. U posljednjim trenucima susreta ponovo je na sceni igrač meča Bašić, koji lob udarcem sa petnestak metara postavlja konačnih 3:1 za „topnike“ iz Tešnja. Pobjeda TOŠK-a čista kao suza, dominirali su cijelim terenom tokom svih 90 minuta meča a najbolji u redovima pobjednika bili su Bašić, Hankić i Hasanbašić a u redovima Mladosti su Selimović i Okanović.

Mladost: Selimović 7,5 Imamović 6,5 Halilović 6,5 Okanović 7, Mušić 6, Hasanspahić 6, Kadrić 6, Muratović 6, Ratkoceri 6,5 Budić 6, Alihođić 6. Trener: Muhamed Kulić.

TOŠK: Bejzić 6,5 Hadžić 6,5 Mujkanović 7, Mrguda 7, Suljić 6,5 Nuhanović 7, Braković 7, Hasanbašić 7,5 Bašić 8,Hankić 7,5 Rakić 7. Trener: Vahidin Imamović.