Mladost – Stupčanica 2:0 (0:0)

1439

Stadion bosanskih Šehida u Župči. Vrijeme: kišovito. Teren: dobar za igru. Gledalaca oko 250. Sudija: Nermin Smailović. Žuti kartoni: Suljagić, N.Imamović, Budić,Hodžić, Velić (Mladost), Sokolar, Karičić, Mahovac, Čomaga (Stupčanica). Strijelci: Suljagić u 65 i Budić u 79 minuti za Mladost. Igrač meča: Elvir Budić (Mladost) 7,5

Mladost: Selimović 6,5 Mušić 6,5 N.Imamović 6,5  Suljagić 7, Hodžić 7, Galić 7, Budić 7,5 Hasanspahić 6,5 (od  86. Min. Begić-), Ćosić 7 (od 81.min. Velić-), Abadžija  6,5 (od 88.min. Opačin-), Frljak 7. Trener: Midhat Avdukić.

Stupčanica: Zimić 6,5 Hadrović 6, Sokolar 6, Mahovac 6,5 Okanović 6, Džafo 6,5 Čomaga 6 (od 80 min. Ed. Imamović-), Hota 5,5 (od 55 min. Em.Imamović 5,5), Karičić 6, Iserić 6, Ahmetspahić 6. Trener: Faruk Dedić.

U meču 22. kola druge lige Centar nogometaši Mladosti pobijedili su goste iz Olova rezultatom 2:0. Bio je ovo izuzetno težak meč za domače nogometaše, koji su bili pod imperativom pobjede i ta napetost osjetila se je naročito tokom  prvog poluvremena. Mladost je cijeli tok igre bila bolja, pokušavala je što prije postići pogodak i tek u 65. minuti Suljagić je donio radost navijačima, pogodkom za vodstvo od 1:0. U finišu meča, u 79. minuti mladi Budić  još jednom je matirao vratara gostiju i postavio konačnih 2:0. Ovom pobjedom župčanski „paunovi“ obezbijedili su opstanak u ligi, dok će gosti iz Olova imati dosta problema oko očuvanja drugoligaškog statusa i morat će čekati rasplet u prvoj Federalnoj ligi, oko ekipa koje će napustiti taj rang takmičenja.