Mladost i Olimpik u sjajnoj utakmici odigrali 2:2

U derbiju jeseni nije bilo pobjednika

171

U prelijepom ambijentu,pod svjetlošću reflektora, na dobrom travnjaku i pred oko petsto ljubitelja nogometa na stadionu “Bosanskih šehida” u Župči, odigran je derbi jeseni lige kantona Sarajevo.

Domaća ekipa Mladost, vodeći tim na tablici ugostila je drugoplasiranog Olimpika iz Sarajeva, i bio je ovo meč za nogometne gurmane u kojem su viđena 4 zgoditka, dosta sjajnih akcija, odličnih udaraca, izvanrednih odbrana oba vratara Talovića kod domaćih i Đane kod gostiju, i po još tri, četiri sjajne prilike na obje strane za postizanje pogodaka. Od prvog minuta oba trenera Nermin Čorbo i Dževad Smajlović postavili su otvorenu, napadačku igru svojih ekipa i u prvom dijelu vidjeli smo pokušaje Hodžića, Begića, Tabakovića za Mladost a Buljubašića, Memiševića, Tukića kod Olimpika ali nije bilo realizacije.

U samom finišu, u 41 minuti Mladost je povela 1:0 a pogodio je brzonogi Rijad Kubat i tim rezultatom otišlo se na odmor. U nastavku meča još bolja, borbenija, efikasnija igra sa 3 nova zgoditka. U 63 minuti Olimpik je izjednačio 1:1 a strijelac je bio odlični Dario Ćorić, a onda u 82 minuti gosti vode 1:2, euro gol šutem iz prve sa više od 20 metara postigao je Amar Saračević. Mladost kreće na sve ili ništa, pokušavaju poravnati Kubat, Čorbo, Balta…da bi u 86 minuti sudija pokazao na penal. Loptu je uzeo Kubat i pogodio za izjednačenje i konačnih 2:2. Po završetku meča igrači oba tima ispraćeni su u svlačionicu velikim aplauzima i zaslužuju sve čestitke za prikazanu igru, veliku borbenost i požrtvovanje.