FK “Mladost” Župča deklasirala NK “Bojnik” Sarajevo

Meč prekinut u 63. minuti jer su gosti ostali samo sa 6 igrača na terenu

135

U okviru drugog kola lige Kantona Sarajevo, grupa “B” na stadionu “Bosanskih šehida” u Župči odigran je meč između domaće ekipe FK “Mladost” Župča i gostiju iz Sarajeva NK “Bojnik”. Susret je odigran po veoma hladnom vremenu i klizavom terenu, a pratilo ga je oko stotinjak ljubitelja nogometa.

Od prvog minuta igre Mladost je preuzela kontrolu i već u 8. minuti bilo je 1:0 a strijelac je bio Hrustem Beširević. U 23. minuti 2:0, a euro gol iz slobodnog udarca sa nekih 19-20 metara postigao je Jasmin Begić. Već u 29. minuti bilo je 3:0, a pogodio je mrežu golmana gostiju brzonogi napadač Rijad Kubat. Na 4:0 u 33. minuti svojim drugim golom povisio je Hrustemović. Već u 37. minuti novi pogodak za domaći tim, za 5:0 povisio je Sado Hodžić, da bi za 6:0 u 41. minuti ponovo bio strijelac Kubat, što je bio konačan rezultat prvog dijela igre. U nastavku meča Mladost je dominirala i već u 50. minuti nova lopta u mreži gostiju, a strijelac je bio za 7:0 Melis Kadrić. U 63. minuti meča glavni sudija meča Rijad Busuladžić iz Sarajevo označio je kraj susreta, jer su gosti ostali samo sa šest igrača na terenu, zbog povreda, a teren su napustila tri igrača, trener gostiju Adnan Pašić nije imao na klupi nijednog rezervnog igrača koji bi ušao u igru. Posebno treba istaći da su gosti došli na meč samo sa devet igrača koji su počeli susret, a onda su njih trojica u kratkom periodu od 57. do 63. minute zbog povreda napustili teren, i sudija je morao odsvirati kraj meča.