Druga liga Centar (Goražde-Mladost 4:0)

1181

Gradski stadion u Goraždu. Vrijeme: Sunčano. Teren: Idealan za igru. Gledalaca oko 300. Sudija: Tarik Mulasmajić (Tešanj). Žuti kartoni: Mamela (Mladost). Strijelci: Čakar u 1, Prolaz u 9, Džafić u 57 i 90 minuti za Goražde. Igrač meča: Haris Oković 7,5 (Goražde).

Goražde: Ćulov 6,5 Sarvan 6,5 Prolaz 7 (od 77 min. Kamenica-), Ferhatović 6,5 Adžem 7, Isaković 6,5 Zejnilhodžić 6,5 (od 46 min.Raščić 6,5), Drljević 7, Oković 7,5 Čakar 6,5 (od 46 min. Kurtović 6,5), Džafić 7. Trener: Sead Gabela.

Mladost: Hožbo 5, Mušić 5, Hodžić 5,5 Mamela5,5 Suljagić 5, Galić 5,5 Frljak 5 (od 46 min. Hasanspahić 5), Budić 5,  A.Imamović 5 (od 46 min. Velić 5), Abadžija 5(od 46 min. V.Opačin 5), Ćosić 5,5 .Trener: Midhat Avdukić.

Lider na tablici, ekipa „romantičara“ sa Drine, mnogo lakše nego što su očekivali savladali su indisponiranu ekipu Mladosti. Goražde je cijeli meč bilo bolja ekipa za klasu, a pored 4 postignuta gola propustili su još najmanje 4-5 kolosalnih prilika koje nisu realizovali Oković, Džafić, Drljević, Raščić u 15, 37 ,59, 70 i 78 minuti. Ekipa Mladosti samo u dva navrata, u 35 i 82 minuti ozbiljnije je zaprijetila preko Ćosića i Mamele. Već u 1 minuti domačin je poveo, poslije katastrofalne greške uže odbrane gostiju, zgoditkom Čakara, da bi već u 9 minuti rezantnim udarcem sa nekih 17, 18 metara na 2:0 povisio Prolaz. U nastavku meča ista slika na terenu, domačin drži sve konce igre u svojim nogama i produkt takve igre su i dva pogotka Džafića u 57 i 90 minuti, za visoku i zasluženu pobjedu od 4:0, nad veoma slabom ekipom gostiju iz Župče. Kod domačina najbolji su bili Oković, Prolaz i Džafić, dok u ekipi gostiju niko ne zaslužeje ni riječ pohvale.

[inpost_pixedelic_camera slide_width=”620” slide_height=”460” thumb_width=”75” thumb_height=”75” post_id=”2268” skin=”camera_amber_skin” alignment=”” time=”7000” transition_period=”1500” bar_direction=”leftToRight” data_alignment=”topLeft” easing=”swing” slide_effects=”random” grid_difference=”250” thumbnails=”1” pagination=”0” auto_advance=”1” hover=”1” play_pause_buttons=”1” pause_on_click=”1” id=”” random=”0” group=”0” type=”pixedelic_camera” sc_id=”sc1397381510534”]

Ukoliko smatrate da sadržaj objavljen na portalu Breza-x.com krši Vaše autorsko, lično ili drugo pravo ili interes, možete zahtijevati objavu odgovora ili ispravke. Slučaj će biti u najkraćem roku razmotren, a sporni sadržaj biće uklonjen ili ispravljen odmah po eventualnom ustanovljenju istinosti sadržaja žalbe. Sve pritužbe i prigovore možete slati na e-mail adresu brezax2012@gmail.com. Materijal poslat na ovu e-mail adresu će se smatrati pravovaljanim. Svi drugi oblici prigovora neće se smatrati relevantnim i portal Breza-x.com nema obavezu postupiti po istim.