19. Memorjalni turnir „Šehidima i poginulim borcima BiH” Župča 2014 – prvi dan turnira

1203

U finalu kakanjski prvoligaši.

Na stadionu „Bosanskih šehida“ u Župči juče je počeo tradicionalni fudbalski Memorjalni turnir pod nazivom „Šehidima i poginulim borcima BiH” Župča 2014. U prvom polufinalnom meču, prvoligaš Rudar iz Kaknja sasvim zasluženo pobijedio domaćina turnira, drugoligašku ekipu Mladosti iz Župče, rezultatom 4:0, a po dva gola za kakanjce postigli su Bajro Spahić u 15. i 78. minuti, i Amel Neimarlija u 34. i 50. minuti. Poslije svečanog otvaranja turnira, a koji je otvorio direktor Rudnika mrkog uglja „Breza“ Suad Ćosić, uslijedio je i drugi polufinalni meč, a u kome su igrali prvoligaši Goražde i Mladost  iz Doboja kod Kaknja. U utakmici punoj žestine, borbenosti, požrtvovanja, viđena su tri gola i po još 3, 4 velike prilike na obje strane. Na kraju slavila je Mladost rezultatom 2:1, a strijelci za Mladost, Musić iz penala u 23. minuti i Bajramović u 30. minuti, dok je pogodak za Goražde postigao Ramović u 37. minuti.

Oba meča odigrana su po idealnim vremenskim uvjetima, na dobrom travnjaku, a susrete je pratilo preko hiljadu ljubitelja fudbala iz Breze, Kaknja, Ilijaša, Sarajeva,Vogošće, Goražda itd.

Danas u 16:00 sati u meču za treće mjesto igraju Goražde – Mladost (Župča), a u velikom finalu igra se kakanjski gradski derbi Rudar – Mladost (Doboj kod Kaknja).