Župčanski “paunovi” srušili FK “Novi Grad” u Sarajevu

Bajramović: Bili smo za klasu bolji

439

U okviru 5 kola kantonalne lige Sarajevo, na stadionu Otoka u Sarajevu, odigran je derbi meč kola, a u kome je domaći tim FK Novi Grad (Sarajevo) dočekao izvanredni tim FK Mladost (Župča). Prisutni ljubitelji nogometa vidjeli su izuzetan meč sa 6 zgoditaka, dosta prilika, izvanrednih udaraca, odličnih odbrana golmana a na kraju je završilo visokom pobjedom župčanskih “paunova” rezultatom 1:5.

Od prvog minuta meča igrači iz Župče odigrali su meč za “dušu i sjećanje”, bili su bolji u svim elementima nogometne igre od domaćina.

Mladost je povela 0:1 već u 16 minuti a strijelac je bio iskusni Tarik Bajramović. Domaćin je vrlo brzo uzvratio i u 24 minuti Mirza Adilović je izjednačio na 1:1. To nije zaustavilo igrače Mladosti i već u 34 minuti lucidni Rifet Tabaković donosi novo vodstvo gostima 1:2. U samom finišu prvog dijela Mladost vodi 1:3 a strijelac je bio Sado Hodžić. Isti igrač u prvim minutama nastavka meča, u 48 minuti ponovo je na sceni Hodžić za vodstvo Mladosti 1:4. U 60 minuti brzonogi Rijad Kubat je nezaustavljiv i postiže pogodak za konačnih 1:5. Na kraju meča velika radost igrača, trenera, navijača, članova uprave ekipe iz Župče koji slave tri “zlata” vrijedna boda, a pouzdani, neprelazni štoper Tarik Bajramović o ovom meču rekao je sljedeće:

-Još jednom smo pokazali svoje kvalitete, talenat, želju za pobjedom a što nam je donijelo vrlo važnu pobjedu u trci za naslov jesenjeg prvaka. Cijeli tok meča smo bili za klasu bolji, dominirali na svakom pedlju terena, a osim pet postignutih zgoditaka stvorili smo još par kolosalnih prilika. Hvala našim vjernim navijačima na velikoj podršci a sada se okrećemo sljedećem kolu kada ćemo u svom nogometnom hramu dočekati vrlo jaku ekipu Olimpika. Sigurno da će to biti istinski spektakl u kome će uživati svi gledaoci, a nadam se da će naš tim, uz veliku podršku navijača, slaviti još jedan trijumf.