Sedmica iza nas FK “Rudar” Breza

1030

Odigrane su sve utakmice svih kategorija fudbalskog kluba “Rudar” Breza. Krenimo redom.

Prvi su na stadionu u Brezi igrali izabranici Zakira Čolana i doživili su poraz od svojih vršnjaka iz Visokog sa rezultatom 1-3. Jedini gol za predpionire dao je Imran Džafo u 21 minutu.

Potom na teren su izašli pioniri Brezanske haubice Adnana Dedića koji su remizirali sa gostima iz Visokog 0-0.

Sljedeće kolo predpioniri i pioniri igraju u Kaknju 6 kolo Kvalitetne lige Ze-Do kantona.

Mora se napomenuti da su na utakmici mlađih kategorija FK “Rudar” bile prisutne volonterke Crvenog križa Breza, koje su i ovaj put uveličale ovaj događaj na stadionu u Brezi, koji privlači sve više publike. Pohvale za Merimu Mahmutović i Ejlu Solak.

Potom su kadeti i juniori su odigrali svoje prvenstave utakmice u Zenici protiv ekipe Čelični grad.

Kadeti izabranici Adnana Čorbe su slavili rezultatom 0-2, golovima Avdukić Adnana i Tarika Jusića, koji je zaradio i crveni karton.

Juniori Adisa Sjerotanović su deklasirali domaćina, slavili su rezultatom 0-11. Golove za juniore su postigli Dino Bećirspahić, Rifet Tabaković, Aldin Bešić, Rijad Krasnić te Ermin Jusić koji je pogađao 7x u pomenutom duelu.

Čestitke trenerima Sjerotanoviću i Čorbi na zasluženim pobjedama. Sljedeću utakmicu kadeti i juniori igraju u Brezi u nedjelju protiv ekipe Don Bosco iz Žepča od 11 i 13:30h.

Šesto kolo Druge lige Centar FBiH odigrali su u seniori FK “Rudar” Breza te du poraženi od domaćina ekipe “Moševac” sa 2-1 poslije vodstva “Rudara” sve do 97 minute.

Poslije dobrog poluvremena i vodstva od 0-1 koji je postigao Almir Balta u 9 minutu, “Rudar” je imao tri kolosalne šanse koje nisu iskoristili Kaknjašević i Balta u dva navrata. Domaćin je u sudijskoj nadoknadi došao do pobjede u razmaku od 40 sekundi i slavio sa 2-1.

Golman Zlatan Dinarević je imao par dobrih odbrana koje su izmamile aplauze domaće publike.

Moramo napomenuti da je u najdražem dresu odigrao zadnju utakmicu Sedžad Bulut radi odlaska u Švedsku, te da je svoj debi odigrao i Ajdin Bulbulušić sa svojih 17 godina i 2 mjeseca. Odigrao je na nivou igrača koji igra 10 godina fudbal u ovom rangu BH fudbala.

Sljedeće kolo izabranici šefa stručnog štaba Adnana Čorbe FK “Rudar” će odigrati u subotu protiv ekipe “Famos” Hrasnica od 15:30 sati.

Ukoliko smatrate da sadržaj objavljen na portalu Breza-x.com krši Vaše autorsko, lično ili drugo pravo ili interes, možete zahtijevati objavu odgovora ili ispravke. Slučaj će biti u najkraćem roku razmotren, a sporni sadržaj biće uklonjen ili ispravljen odmah po eventualnom ustanovljenju istinosti sadržaja žalbe. Sve pritužbe i prigovore možete slati na e-mail adresu brezax2012@gmail.com. Materijal poslat na ovu e-mail adresu će se smatrati pravovaljanim. Svi drugi oblici prigovora neće se smatrati relevantnim i portal Breza-x.com nema obavezu postupiti po istim.